atpakaļ pie
jaunumu saraksta

Raksti

Grīdlīstes

Vai jums neliekas, ka furnitūra ir kaut kas neobligāts, opcionāls, dekoratīvs, kam nav nekādas praktiskas funkcijas? Kaut kādā cita sfērās tā varētu būt arī taisnība, bet grīdas segumu ieklāšanas aspektā furnitūra – nav mazsvarīgs elements.

Ja jūs pievērsīsiet uzmanību, tad pamanīsiet, ka prasmīgs meistars-parketa licējs atstāj pieklājīgas atstarpes starp klājuma malu un sienām, kā arī caurulēm, kolonnām un sliekšņiem... Parketa klājums spēlējas – paplašinās vai sašaurinās atkarībā no temperatūras un mitruma, kuru mēs ne vienmēr varam uzturēt vienā līmenī. Tieši tamdēļ, lai neveidotos uzpampumi, krokas un citas deformācijas izpausmes, arī ir paredzētas atstarpes. Un, lūk, iedomājieties – elegants, dārgs, dabīgs parkets, rets ornaments, lakota, spīdīga virsma... un te sienas un grīdas saskares vietā – plaisa, kaila betona grīda! Tas ir nepieļaujami tīri no estētiskā viedokļa, bet no praktiskā – tādās vietās uzkrāsies sadzīves putekļi un veidosies Bermudas trijstūri dažādiem sadzīves sīkumiem, kuri brīnumainā kārtā pazudīs tādās plaisās. Šī iemesla dēļ nepieciešams izvēlēties parketam, laminātam, masīvam dēlim, pat linolejam vai vienkārši dēļu segumam attiecīgu furnitūru – grīdlīstes, slieksnīšus un gredzenus apkārt caurulēm. Tos var atlasīt grīdas vai sienu pamatmateriāla tonī, vai arī kontrastā ar tiem. 

Grīdlīstes izvēlēties nav tik sarežģīti, jo tās ražo mazāks firmu skaits, nekā parketu vai laminātu. Tomēr, neņemot vērā izvēles estētiskos faktorus – cenu, krāsu un izejmateriālu, - der ņemt vērā arī grīdlīstes augstumu. Ja jums ir augsti griesti, tad grīdlīstei jābūt ne zemākai par 5 cm, citādi visa tās dekoratīvā būtība nivelējas – tai vienkārši nepievērsīs uzmanību.

Grīdlīstes tiek klasificētas pēc materiāla: plastmasas (PVC), masīvkoka un finierskaidu, kā arī MDF (vidēja blīvuma koksnes plāksne). Tās visas tiek pielietotas dažādos nosacījumos: katram grīdas segumam – sava grīdlīstu kategorija. 

Plastmasas grīdlīstes ir mazāk dabiskas, bet izturīgākas, vienkārši uzstādāmas, nedeformējas mitruma ietekmē. Aizmugures daļā ir dobums vadiem, no priekšpuses var būt grope kavrolīna auduma ieklāšanai. Grīdlīstes no PVC arī ir savietojamas ar linoleju un laminātu. Bieži vien to ārējā puse kopē koka struktūras zīmējumu. Bez tam, pateicoties to lokanībai, plastmasas grīdlīstes ir vieglāk pielāgojamas sienas nelīdzenumiem un ciešāk tai piegulst. Lielāko popularitāti šodien ir ieguvušas grīdlīstes tā saucamie ‘’Penāļi’’ ko piedāvā tāds pazīstams ražotājs kā ‘’Cezar’’. Līste ar gumijotu maliņu, priekšējā daļa atverama kā penalim, kur var salikt vadus un kabeļus, šīm līstēm nav stiprinājumu, tas pa tiešo skrūvējas pie sienas.

Klasiskais un parketam piemērots grīdlīstes tips – veidots no koka masīva. Skaisti, ekoloģiski un dārgi. Bet tāpat kā pats parkets tāda grīdlīste izkalst un uzmilst (atkarībā no mitruma), bet vēlāk arī vispār zaudē formu un izliecas.

Finierskaidu grīdlīste ir veidota no nedārgām koksnes šķirnēm – egles vai priedes, savukārt no augšas pārklāta ar finierskaidu vai dārgāku koksnes šķirni. Tāda grīdlīste ir ievērojami lētāka par masīvkoka un izturīgāka.

MDF – aizvien populārāks materiāls šajā celtniecības materiālu ražošanas sfērā. Tas ir tas pats, kas DSP, tikai tiek presēts ar vakuuma metodi un nesatur fenolu un epoksīdsveķus. Grīdlīste no MDF ir ekoloģiskāka, izturīgāka pret atmosfēras mitruma iedarbību, stiprinājumu īpatnības ļauj tos viegli demontēt un vajadzīgas gadījumā atgriezt atpakaļ vietā. Trūkums ir tikai tajā, ka MDF-grīdlīste ir nenoturīga pret ārējiem bojājumiem. Tā ideāli der laminātam, kā arī gadījumā, ja sienas ir noformētas ar dekoratīviem paneļiem no tā paša MDF.

Pie mums šāda veida līstes var iegādātien no tādiem pazīstamiem ražotājiem kā Classen (vācija) un Quick-Step (beļģija). Firmai Quick-Step ir ļoti plaša dažādu toņu un izmēru izvēle šīm grīdas līstēm.To visu jūs varat iegādāties pie mums mūsu salonos.