Izolācijas meteriāls
Kas nosaka automobiļa kvalitāti – virsbūve vai iekšējā mehānika? Vai var nosaukt par kvalitatīvu grīdas segumu no labas kvalitātes parketa, masīvkoka vai lamināta, kas izklāts greizi, čīkst pie katra soļa, ož pēc pelējuma? „Iekšējā mehānika” grīdas segumam ir tikpat nozīmīga, kā jaudīgs motors, izturīgas šasijas un kvalitatīva automātika automašīnā.
Īpaši nozīmīgs elements, kas ļauj izlīdzināt grīdas nelīdzenumus, izolēt parketu vai laminātu no mitruma un trokšņa, saucas pamatne. Tā nav universāla panaceja, jo pamatni klāj tikai tad, kad augstumu starpība uz 2 metriem grīdas ir ne vairāk par 2 mm parketam, un 3 mm uz metru laminātam. Tas tiek pārbaudīts ar divmetrīgas līstes piegulšanas blīvumu. Ja starpība ir lielāka, tad pirms pamatnes ieklāšanas „melno” grīdu nepieciešams papildus apstrādāt ar speciālajiem maisījumiem, izlīdzināt, izžāvēt un attīrīt. Daudzi kļūdaini uzskata, ka, ja atstāt veco grīdas klājumu, tad var izvairīties no pamatnes izmantošanas. Saplaisājis linolejs un izkaltušie dēļi ar dziļām plaisām nepaglābs jūs no mitruma zem grīdas un mitrā gaisa smakas telpās draudiem. Vislabāk atstāt līdzenu betona izlīdzinošo kārtu, hidroizolācijā iešūto vai ar skrūvēm pieskrūvētu finieri. Tad arī pienāks pamatnes kārta. Materiāls tai tiek izvēlēts, ņemot vērā sekojošos faktorus: grīdai izvēlētais materiāls, „melnās” grīdas stāvoklis, papildus skaņas un hidroizolācijas nepieciešamība un siltās grīdas klājums. Kļūdas pamatnes ieklāšanā ved pie parketa čīkstēšanas, celtniecības un citu atkritumu nokļūšanas zem tā, sliktas siltumvadītspējas un daudz kā cita.
Materiāls pamatnei var būt sekojošāis:
- Korķis. Pilnībā dabīgs materiāls, pie tam tiek iegūts bez būtiska kaitējuma kokam, tāpēc ekoloģiskā vērtība tam ir visaugstākā. Korķa pamatne palīdz cīnīties ar sēnītēm, nesatur gaistošas vielas, tai piemīt augsta skaņas izolācija un pēc deformācijas tā atjauno sākotnējo formu. Korķa pamatnes loksnes biezums var būt no pusotra līdz 10 un vairāk milimetriem, tā lieliski izlīdzina „melnās” grīdas nelīdzenumus.
- dažādu putošanas tipu putu polietilēns. Šī pamatne – visvienkāršākais, ko var izvēlēties: lēti, elementāri montējama, bet nepiemīr laba skaņas un siltuma izolācija.Tāda pamatne ir optimālais variants, ja jūs vēlaties minimizēt laiku un izdevumus grīdas ieklāšanai un nolēmāt atstāt zem jaunās grīdas veco dēļu grīdas klājumu.
- Kokšķiedru plāksnes. Ir vaikāru biezuma plākšnu veidi, sastopamākais ir 7 un 5.5 mm plāksnes.Šis izolācijas materiala veids ir ir ļoti labs ‘’melnās’’ grīdas izlīdzinātajs kā arī skaņas un siltuma izolators.
- Polietilēna izolācija Pro Vent. Izolācija no polietilēna un plānu plēves slāni, kas paredzēta kā mitrumizolacija, lieliski der betona gridām.
- Gofrēts kartons. Nausaukums jau vien liecina,ka šī izolācija sastāv no kartona. Šis izolācijas veids ir labs risinājums apsildāmām grīdām, jo viņai piemīt laba siltumvadība kā rezultātā tā neaizturēs situmu un iegūsiet labu efektu no savas apsildāmās grīdas.Tikai jāatceras, ka zem Gofrētā kartona uz apsildāmas grīdas ir jāklāj 100 mikronu plēve.
- Quick-Step izolācijas materiāli. Viens no ražotājiem kas piedāva plašu klāstu dažadu izolācijas materiālu kas ļaus jums izvelēties tieši Jums piemērotāko. Pieēram: Quick-Step Unisound Pro vai Unisound - Izolācija atstarotās skaņas izolēšanai, ta ir skaņo ko dzirdat staigajot par laminātu vai peldošo parketu. Vai arī :Quick-Step Trasitsound Ultra, Quick-Step Softboard vai Quick-Step Screen- Transmisijas skaņas slāpēšanai, tā ir skaņa ko dzirdat kad kāds staigā pa telpu virs jums.
Ņemot vērā daudzos noteicošos faktorus, pamatnes izvēli vislabāk uzticēt pieredzējušam profesionālim. Nav ieteicams ekonomēt uz tās rēķina.