atpakaļ pie
jaunumu saraksta

Raksti

Kā ieklāt parketu un laminātu

Laba mūsdienu lamināta ieklāšana – tas ir vienkārši. Tas pat nav darbs, bet izklaide. Progresam patīk visas būvniecības nozares, tāpēc patenti preču ražošanā remontam, interjeru un eksterjeru apdarei un būvniecībai kopumā tiek reģistrēti ļoti bieži.

Pašlaik ir ļoti grūti sastopams lamināts ar līmes pamatu. Kaut arī lētāks, bet ņemot vērā līmes cenu tā cena pielīdzināma laminātam ar slēdzenes tipa stiprinājumu. Lamināta plākšņu malās un galos jūs pamanīsiet stiprinājuma elementus. Bieži ražotājfirmas pat patentē savu personīgo to izstrādes paņēmienu. Bet kopumā lamināta stiprinājumi tiek iedalīti divos tipos – Click-slēdzene un Lock- slēdzene.

Lamināta ieklāšana ar Lock-slēdzeni prasa fizisku spēku un iemaņas, jo ar koka lāgošanas āmura palīdzību vajadzēs iesist tapu gropē, pārvarot fiksējošās ķemmes pretestību. Demontējot tāda veida laminātu, pastāv lielāka iespēja salauzt slēdzenes, pie tam salaiduma vietās spiediena ietekmē ar laiku mehānisms deformējas, noberžas ķemmes un veidojas plaisas.

Click-slēdzene ir vienkārša, kā jau viss ģeniālais. Divas šķiliņas savienojas 45 grādu leņķī, pēc tam tapa ienāk gropē, un paneļi saslēdzas. Lai ieklātu tāda veida laminātu, ir pietiekami iepazīties ar instrukciju. Demontāža tāpat ir ārkārtīgi vienkārša, bojājumi ir minimāli. Bez tam, Click-slēdzenes vienmērīgi sadala spiedienu, uztur patstāvīgu spriegumu, tātad spraugu rašanās ir izslēgta.

Lai palielinātu lamināta ūdens noturīgās īpašības, montāžas laikā ieteicams izmantot speciālu impregnēšanu, kura ir sevišķi efektīva arī Click-slēdzeņu gadījumā.

Vai vērts runāt par to, ka salīdzinājumā ar šo eleganto vienkāršību, parketa ieklāšana liekas pārmērīgi sarežģīta.

No sākuma tiek ieklāta betona izlīdzinošā kārta, kuras žāvēšanai jums būs vajadzīgas vairākas nedēļas, tāpēc nav vērts to taisīt biezāku par 5 centimetriem. Pēc tam betons tiek attīrīts. Tam sekos hidroizolācijas materiāls. Tas tiek pārdots ruļļos, biezums – apmēram 3 mm. Klāšana tiek veikta ar nelielu rezervi gar sienu, kura pēc tam tiks iebīdīta zem grīdlīstes. Ja ir vēlēšanās, var ieklāt skaņu izolējošo kārtu (tā var būt korķa loksne). Pēc tam tiek ieklāta pamatne no DSP vai augstas kvalitātes finiera. Šis koksnes materiāls tiek sagriezts kvadrātos ar apmēram 40 cm malu, kuri tiek klāti ķieģeļu krāvumā – vienas detaļas stūris atrodas otras vidū. Tāda vienotā masīvā DSP vai finiera piegriešana kalpo, lai noņemtu iekšējo mehānisko spriedzi. Loksnes tiek klātas ar 3-4 mm atstarpi starp tām un 10 mm – no sienas un tiek nostiprinātas ar skrūvēm.

Tagad atkal rodas nepieciešamība pēc tehniskā pārtraukuma uz 2-3 dienām, kuru ir ērti izmantot parketa izvietošanai sagatavotajā telpā, lai tas piemērotos pastāvošajam temperatūras un mitruma režīmam (kuru jums vajadzētu regulēt – temperatūra ne zemāka par 18 grādiem pēc Celsija, mitrums no 30 līdz 60 procentiem). Tikai tagad jūs varat izņemt parketa dēlīšus no rūpnīcas iepakojuma un atstāt tos „pierast” uz 2-3 dienām.

Jau vēlāk var ķerties klāt pie parketa ieklāšanas. Piezīmēsim, ka, ja jūs dotu priekšroku laminātam, tad jūs jau aizmirstu domāt par remontdarbiem – kā pamatne laminātam der jebkurš līdzens segums, izņemot paklāju segumu.

Parketa dēlīši tiek stiprinātas viens pie otra ar līmes palīdzību. Pēc tam seko tehnisks pārtraukums uz nedēļu, tad parketa slīpēšana no netīrumiem un klāšanas laikā radušiem nelīdzenumiem, pēc tam – pārklāšana ar laku.

Vai vērts noklusēt par to, ka durvis telpā jums nāksies saīsināt vismaz par dažiem centimetriem? Tikai ar jaunu grīdu nebūs gana. Vēl klāt nāk apkopes grūtības un nepieciešamība pārklāt ar laku... Toties, ja sanāks, jaunā parketa grīda kļūs par ciemošanās iemeslu daudziem radiniekiem, draugiem, kolēģiem un kaimiņiem. Nebaidieties, viņi nenoberzīs jūsu dārgumu – pienācīgas materiāla kvalitātes un profesionāla klājuma izpildes līmeņa gadījumā jūsu parkets kalpos jums ļoti ilgi.